Jesteś tutaj:Start / PROJEKTY EDUKACYJNE

PROJEKTY EDUKACYJNE

Dzień Ziemi 2019 - relacja i podsumowanie: There is no planet B!

I po wszystkim.  W piątek, 26 kwietnia, oficjalnie zakończyliśmy tydzień warztatowo-projektowy "Dzień Ziemi 2019" wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników i prezentacją osiągnęć.  Pojawiły się refleksje, owacje, wiele pytań i - niestety - obaw o przyszłość naszej planety.

Dzień Ziemi 2019 w PRYMUSIE - "Hashtag - Trashtag"

Wielkimi krokami zbliżamy sie do dorocznego tygodnia projektowo-warsztatowego realizowanego w naszej szkole przy okazji obchodów Dnia Ziemi.  W tym roku szykuje sie prawdziwa REWOLUCJA!

Szkoła na widelcu - zasady dobrego żywienia

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem."  Podążając za tym powiedzeniem bardzo lubimy w naszej szkole angażować sie w różnego rodzaju projekty edukacyjne.  Dlatego w bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu "Szkoła na widelcu", w ramach którego prowadzimy edukację kulinarną wśród uczniów Prymusa.

Projekt Ekologiczno-przyrodniczy "Zgorzelec - moje (czyste) miasto"

Tradycyjnie już we wrześniu każdego roku uczestniczymy w akcji Sprzątanie Świata.  W roku szkolnym 2017/2018 postanowiliśmy przeprowadzić  w szkole projekt ekologiczno-przyrodniczy "Zgorzelec, moje (czyste) miasto" i w ten sposób spiąć w jedną całość wszystkie nasze pro-ekologiczne działania.

Zakończenie projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2017/2018

Aktywne, wariackie, mokre i słodkie… zakończenie rocznych zajęć koła filmowego!

Prezentacja projektu "Link do przyszłości - zaprogramuj swoją karierę"

Wraz z końcem roku szkolnego 2017/2018 zakończyliśmy realizację projektu "Link do przyszłości - zaprojektuj swoją karierę".  Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybył pan Aleksander Dral - prowadzący projekt z ramienia POP Biblioteki Multimedialnej.

Projekt "Link do przyszłości - zaprojektuj swoją karierę"

W roku szkolnym 2017/2018 z inicjatywy pani Moniki Kłonowskiej, wychowawczyni kl.5A, uczniowie przystąpili do realizacji projektu "Link do przyszłości - zakoduj swoją karierę".  Udział w projekcie związany był z cyklem spotkań w POP Bibliotece Multimedialnej, gdzie pod opieką pana Alksandra Drala uczniowie klasy piątej krok po kroku tworzyli świat swoich własnych gier komputerowych za pomocą języka SCRATCH.

Z książką za pan brat - projekt autorski

W roku szkolnym 2017/2018 pani Asia Potocka prowadziła z uczniami klas 1-3 projekt autorski "Z książką za pan brat".  Poniżej sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń związanych z projektem.