• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 293051
  • Do końca roku: 189 dni
  • Do wakacji: -4 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa PRYMUS w Zgorzelcu

ul.Wolności 8

59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

szkola.prymus@o2.pl

Jesteś tutaj:Start / KOŁO FILMOWE 4A

KOŁO FILMOWE 4A

 

„Nie można być dzisiaj analfabetą filmowym”

 

Krzysztof Zanussi

 

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie PRYMUSA rozpoczynają przygodę z filmem poprzez realizację projektu filmowego: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” oraz udziału w zajęciach koła filmowego.

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację żnych elementów podstawy programowej. Według autorów programu, warto j od najmłodszych lat uczyć, że, obok literatury, film stanowi jeden z najważniejszych tekstów kultury. Twórczość literacka i kinematografia doskonale się uzupełniają, stanowiąc dla siebie tło i konteksinterpretacyjny. Nauka o filmie i poprzez film nie tylko zwiększa wrażliwość młodego odbiorcy, kształtuje jego umiejętności analityczne, ale i przygotowuje go do egzaminów cząstkowych oraz docelowo – do matury.

 

Przypomnę, że na projekt składają się comiesięczne projekcje wartościowych filmów, którwzbogacone są prelekcją tuż przed obejrzeniem filmu i zakończone omówieniem na zajęciach dodatkowych z koła filmowego. Jest to projekt umożliwiający dzieciom spotkanie z kinem  
(zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej. Jego zadaniem jest również rozwijanie u młodych widzów wrażliwości oraz przygotowanie ich do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Chodzi również zaznajomienie i rozkochanie uczniów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację.

 

„Film powinien być jak najlepszy prezent. Musi być wymarzoną i zarazem cudowną niespodzianką” (Andrzej Maleszka).
Czy taką okażą się filmy prezentowane w tym roku? Jak będą wyglądały zajęcia koła filmowego? Obejrzymy, ocenimy, przeżyjemy, a z refleksją podzielimy się w tej właśnie zakładce.

Zapraszamy do jej częstego odwiedzania.
 
Opiekun grupy projektowej i koła filmowego - Marta Topolnicka

Drugi rok koła filmowego w Prymusie!

Filmowe zajęcia dodatkowe, związane z ProjektemNowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, przeznaczone są dlamiłośników filmu bardzo kreatywnych uczniów klasy V, a od tego roku również klasy IV.

Ostatnia projekcja w tym roku..?

Klasa 4A odwiedziła dziś kino Poza Nova aby obejrzeć ostatnią zaplanowaną na ten rok szkolny projekcję w ramach projektu filmowego "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej".