Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

Marcowa Strefa Kobiet - kolejna edycja

Ale było wspaniale! Przemiłe towarzystwo, pyszne smakołyki, arcyciekawi goście, woń kadzidełek i delikatna muzyka w tle - tak wyglądała dzisiejsza sobota w Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa PSP Prymus w Zgorzelcu:) :) :)

Kreatywny dzieciak - kolejna wizyta naszych przedszkolaków

Dzisiaj odwiedzili nas przemili goście - nasze Prymusiki z przedszkola! To była kolejna wizyta przesympatycznych przedszkolaków w ramach cyklu zajęć "Kreatywny Dzieciak" zorganizowanego przez SP PRYMUS.

Wszystkie kolory świata w PRYMUSIE

Jako szkoła członkowska Klubu Szkół UNICEF, SP PRYMUS W ZGORZELCU bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali z pomocą rodziców, dziadków i innych członków rodziny szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Mamy NEWSA od PRYMUSA: #superKoderzy wystartowali z przytupem :)

Mamy NEWSA od PRYMUSA:

#superKoderzy wystartowali z przytupem :)

Po pierwszych zajęciach już widzimy, że robotyka i programowanie to STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

Już od połowy wakacji intensywnie się szkolimy, zamawiamy sprzęty, instalujemy oprogramowanie i niecierpliwie przestępujemy z nóżki na nóżkę - wszystko po to, aby wrzesień powitać w pełnej programistycznej gotowości!

Udało się!!!  20 września (w czwartek) grupa interwencyjna „robotycy-magicy” (czyli klasa czwarta wraz z Dominikiem z klasy piątej) zbudowała od podstaw dwa roboty mBot - woooow!

Klasa czwarta - pierwsza klasa!

Nasze "czwartaki" dostają na dzień dobry taaaaaki bonus : poszerzony program nauczania języków obcych i podstawy programowania !

Warsztaty z robotyki i programowania w L.O. im.Braci Śniadeckich

Chętnie współpracujemy z różnymi placówkami i podmiotami, a juz najchętniej jak tylko ktoś rzuci hasło: "Roboty" albo 'programowanie' albo 'kodowanie' ...

Tym razem nie było inaczej :)

II Rajd Pieszy Czytelników i Bibliotekarzy "Z biegiem Nysy"

„Biblioteka. Oczywiście!”
To hasło XV Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ogólnopolska akcja ma na celu promocję bibliotek w środowisku lokalnym oraz popularyzację czytelnictwa.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

I już po wszystkim... Rok szkolny 2017/2018 uważamy za zakończony!  Niektórzy odetchnęli z ulgą ;), inni z radością wybiegli oddać się słodkiemu lenistwu, jeszcze inni uronili łzy wzruszenia... byli i tacy, którzy przekonywali nas, że będą tęskinić!

Zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich

Tradycyjnie już, klasy trzecie kończą swój pierwszy etap edukacyjny osobną uroczystością.  W tym roku odbyła się ona w środowe popołudnie 20 czerwca.  Przybyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele uczący dzieci i oczywiście - rzecioklasiści!

Wycieczka do Krainy Wygasłych Wulkanów

Dlaczego warto wybrać się z nami na wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów?  Ponieważ jeszcze kilkanaście milionów lat temu było to miejsce niedostępne, tajemnicze i nękane przez nieustające trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. Po „wybuchowej” przeszłość pozostało do dziś mnóstwo pamiątek -  pod ziemią i na jej powierzchni. I właśnie do ich odkrywania zaprosiliśmyy wszystkich tropicieli przygód i poszukiwaczy skarbów z SP PRYMUS.