• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 279615
  • Do końca roku: 285 dni
  • Do wakacji: 92 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa PRYMUS w Zgorzelcu

ul.Wolności 8

59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

szkola.prymus@o2.pl

Dzień Ziemi w Prymusie

 "22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętowały Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej, nudnej akademii organizowanej przez miejskie władze czy dyrekcje szkoły, gdzie padają jedynie banały o potrzebie dokręcania kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik. Dlatego warto przypomnieć początki tego święta, które bynajmniej nie były tak grzeczne. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych."  

W PRYMUSIE lubimy akcje kolorowe, kreatywne, dynamiczne i nieszablonowe - nasze obchody Dnia Ziemi były częścią całego projektu ekologiczno-przyrodniczego pt. "Zgorzelec - moje (czyste) miasto".  

W ramach działań projektowych uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką pani Uli Imbierowicz odwiedzili zgorzelecką wieżę ciśnień, Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę okolicznościową objaśniającą genezę i ideę święta ziemi, a ubiegły tydzień obfitował w przeróżne zajęcia warsztatowe wplecione w zajęcia lekcyjne a związane z tematyka ekologiczną - uczniowie produkowali ekologiczne koszulki z recyklingu, sadzili rośliny w szkolnym ogródku, dowiadywali się co to jest FAIRTRADE i dlaczego jest tak istotny, uczestniczyli w grze terenowej i/lub przyrodniczym BINGO w parku nad Nysą, wreszcie obejrzeli film dotyczący ujęć wody dla naszego miasta.  W planach mamy także odwiedziny w oczyszczalni ścieków w Jędrzychowicach.  

Wszystkie te działania mają uświadomić dzieciom - po pierwsze - skalę problemu zanieczyszczenia naszej planety z jakim będzie musiało zmierzyć się ich pokolenie, po drugie - jak bardzo realny wpływ na poprawę sytuacji mają nasze nawet najmniejsze czynności dnia codziennego.  

Prymusy stanęły na wysokości zadania - ze wszystkich akcji wywiązali się wzorowo i z ogromnym zaangażowaniem - jesteśmy z Was dumni!

 

Galeria