• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 288002
  • Do końca roku: 221 dni
  • Do wakacji: 28 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa PRYMUS w Zgorzelcu

ul.Wolności 8

59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

szkola.prymus@o2.pl

Mamy NEWSA od PRYMUSA: #superKoderzy wystartowali z przytupem :)

Mamy NEWSA od PRYMUSA: 

 

#superKoderzy wystartowali z przytupem :)

 

Po pierwszych zajęciach już widzimy, że robotyka i programowanie to STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

 

Już od połowy wakacji intensywnie się szkolimy, zamawiamy sprzęty, instalujemy oprogramowanie i niecierpliwie przestępujemy z nóżki na nóżkę - wszystko po to, aby wrzesień powitać w pełnej programistycznej gotowości!

Udało się!!!  20 września (w czwartek) grupa interwencyjna „robotycy-magicy” (czyli klasa czwarta wraz z Dominikiem z klasy piątej) zbudowała od podstaw dwa roboty mBot - woooow!

Skąd wiemy, że wszystkie podzespoły i przewody trafiły we właściwe miejsce?  Po kolorowych błyskach i zachęcających dźwiękach jakie moment po uruchomieniu wyemitował nasz pierwszy wall-E :)

Młodzi programiści przywitali mBota brawami i gromkimi okrzykami radości - emocje nie do opisania !

 

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dziewięciu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na serię lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

W obecnej edycji #SuperKoderów w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział 135 szkół podstawowych z całej Polski - w tym PRYMUS jako jedyna placówka w naszym regionie!  Każda ze szkół otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

W PRYMUSIE projektem #superKoderzy opiekuje się nauczycielka j.angielskiego p.Monika Kłonowska - prywatnie od niedawna entuzjastka programowania w języku PYTHON ;)

Cóż, człowiek uczy się całe życie, nie tylko w szkole.  Najważniejsze to odnaleźć swój „żywioł” i wejść w niego „na maksa” - dalej już pójdzie z górki.  Pasją zarażamy najszybciej, a w PRYMUSIE przecież sami pasjonaci!  Taka praca, to nie praca - to PRZYJEMNOŚĆ :)