Styczeń 2017/2018 "Przygoda Nelly"

Opis filmu

Wyjątkowy film przygodowy, łączący w sobie opowieść o trudnej sztuce otwartości na inne kultury z niezwykle aktualnym wątkiem sensacyjnym. Widz wspólnie z bohaterami filmu poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest najważniejszą wartością w życiu.

Reżyser filmu w zgrabny sposób łączy wiele wątków, dotyczących współczesnego świata. Obok rozterek związanych ze zmianą miejsca zamieszkania z powodu podjęcia nowej pracy, widz poznaje w praktyce definicję pojęcia „szok kulturowy”, jak również obserwuje, do czego prowadzi człowieka nieokiełznana ambicja, egoizm i wyrachowanie. W obcym dla niej świecie, trzynastoletnia Nelly, po kłótni z rodzicami, próbuje uciec porywaczom, ucząc się jednocześnie szacunku wobec żyjących skromnie mieszkańców wioski rumuńskiej z okolic Sibiu. Przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, poznaje Rumunię pełną kolorów, niesamowitej przyrody i wrażliwych, pomocnych ludzi. W filmie zaskakuje zachowanie dorosłych, którzy są w większości postaciami negatywnymi lub śmiesznie nieudolnymi. Zaradnością wykazują się dzieci, które uczą się rozumieć świat od siebie nawzajem.

Przygoda Nelly
Nellys Abenteuer