Grudzień 2017/2018 "Na linii wzroku:

Opis filmu

Aktualny i przejmujący film o dojrzewaniu do akceptacji i szacunku względem inności oraz o bardzo ważnej kwestii - przynależności społecznej.

Akcja filmu rozgrywa się w świecie współczesnym. Widz obserwuje losy dwóch bohaterów. Tom, z powodu problemów z hormonem wzrostu, doświadcza nadopiekuńczości ze strony przyjaciół. Drugi bohater, z powodu śmierci mamy, zostaje umieszczony w domu dziecka, gdzie nie funkcjonują żadne reguły, a powodem wyśmiania może być każdy rodzaj inności. W takim świecie, nikt inny poza państwowymi służbami, nie chce się zaopiekować Michim. Losy bohaterów łączą się przez przypadek, gdy Tom okazuje się być nieznanym dotąd ojcem Michiego. Chłopiec ma do wyboru – albo pozostać w domu dziecka, albo spróbować znaleźć wspólny język z ojcem, który nie przypomina herosa z kreskówek. Okazuje się , że wsparcie i otwartość pozwalają zbudować poczucie bezpieczeństwa. „Na linii wzroku” to także wspaniała opowieść o tym, jak rozpoczynać wszystko od nowa.

Na linii wzroku
Auf Augenhöhe