Październik 2017 - Felix

Opis filmu:

Treść filmu jest skupiona na ukazaniu trudności dziecka w dokonywaniu wyboru pomiędzy równorzędnymi wartościami – szacunkiem względem rodzica a własną pasją. Twórcy filmu koncentrują uwagę widza na procesie szukania sposobów wyjścia z patowej sytuacji.

Felix, na przekór zdecydowanie sprzeciwiającej się temu mamie, pragnie uczyć się gry na saksofonie. Chłopiec dzięki stypendium zaczyna właśnie naukę w elitarnej szkole, jednak codziennie, w tajemnicy przed rodzicem, poświęca czas na ćwiczenia, które mają mu pomóc w przygotowaniach do szkolnego koncertu jazzowego. Najtrudniejszą walkę bohater toczy sam ze sobą. Na równi zależy mu na akceptacji mamy i grze na saksofonie. Film w odmienny sposób definiuje pojęcie buntu, zwracając uwagę widza na sytuacje, w których należy szukać kompromisu.

Felix
reż. R. Durrant / Republika Południowej Afryki 2013 / 97’