Nauczanie osób niebędących obywatelami polskimi w Szkole Podstawowej PRYMUS

Od początku swojej działalności jesteśmy otwarci na kształcenie osób niebędących obywatelami polskimi.  Mamy wśród swoich uczniów obywateli Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy.  Mimo, iż niektórzy powrocili już do swoich krajów jesteśmy w stałym kontakcie - rozmawiamy poprzez Skype'a, wysyłamy e-maile, świąteczne życzenia. Cieszymy się, że grono naszych przyjaciół i sympatyków poszerza się na inne kraje.  Z takich kontaktów wynikają obustronne korzyści - Michael i Leah, którzy uczyli się u nas przez ostatni rok, na starcie nie mówili w języku polskim - w tej chwili swobodnie sie komunikują.  Nasi uczniowie z kolei o wiele szybciej chłonęli jezyk angielski dzięki temu, że większość zajęć musiała być prowadzona w obu językach!

Mira, która przyjechała do nas z Ukrainy, sporo nas już nauczyła - i języka i obyczajów.

Jesteśmy ciekawi innych kultur, lubimy uczyć się o panujących na świecie - czasami egzotycznych - tradycjach.

Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj :