Jesteś tutaj:Start / PROJEKTY EDUKACYJNE

PROJEKTY EDUKACYJNE

Akademia Młodych Odkrywców

W roku szkolnym 2018/2019 Prymusy objęte zostaną projektem edukacyjnym z zakresu przedmiotów ścisłych prowadzonym we współpracy z Politechniką Wrocławską.

W ramach projektu,  Pani dr inż.Anna Hajdusianek z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej przeprowadzi  z naszymi uczniami cykl zajęć warsztatowo-laboratoryjnych związanych ze zjawiskami fizycznymi.  Pierwsze spotkanie - inauguracyjne - już za nami!  Pani Ania chyba polubiła naszą szkolną społeczność, ponieważ zaprosiła nas na czerwiec do siebie na warszaty w prawdziwym laboratorium!

Projekt Ekologiczno-przyrodniczy "Zgorzelec - moje (czyste) miasto"

Jedną z naszych realizacji w PRYMUSIE w roku szkolnym 2017/2018 jest projekt ekologiczno - przyrodniczy "Zgorzelec - moje (czyste) miasto".  Zadania projektowe obejmują wycieczki tematyczne, tydzień obchodów "Dnia Ziemi", warsztaty ekologiczne, prace plastyczno-informacyjne, pogadanki oraz projekcje filmowe.

Autyzm - prezentacja uczniowska

Autyzm nie jest chorobą, to wiemy wszyscy. Od pewnego czasu lekarze stosujący podejście DAN! (Defeat Autism Now! – Pokonaj Autyzm Teraz!) koncentrują się na terapii wszystkich aspektów medycznych autyzmu, mówią o kompleksowym podejściu do autyzmu.  W SP PRYMUS nie walczymy z odmiennością - pielęgnujemy indywidualność, unikalność, oryginalność.  Stawiamy na informację, pomoc i współpracę.

Metoda projektu na lekcjach języka angielskiego

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej PRYMUS uczą się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo od klasy I do VIII.  Nie oznacza to jednak przeładowania gramatyką i informacjami nieistotnymi z punktu widzenia komunikacji.  W PRYMUSIE języka obcego uczymy w taki sposób, aby nasi absolwenci mogli używać go swobodnie jako narzędzia komunikacji.

Projekt edukacyjny "Programowanie w języku SCRATCH"

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 klasa 5A przystaąpiła do realizacji projektu edukacyjnego we współpracy z POP Biblioteką Multimedialną "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH".