Prywatna Szkoła Podstawowa w Zgorzelcu

prywatne.lo@poczta.onet.pl

Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

„Prymusowe ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny!

Uczniowie klas czwartej i piątej 21. marca, czyli pierwszego dnia wiosny, wzięli udział w szkolnych ortograficznych zmaganiach. Dyktando, które pisali, było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek.

Szkolny konkurs recytatorski

W ubiegłym tygodniu w Prymusie odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego klas 4-8.

I po święcie...

W sobotę, 10 marca, w ramach obchodów Dnia Kobiet, do PRYMUSA zawitały przemiłe mamy oraz inni przesympatyczni goście na "Wiosenną Strefę Kobiet".  W miłej, wesołej atmosferze spędziliśmy wspólnie kilka godzin na ploteczkach, wykładach, masażach, maseczkach, pilingach, kreatywnych warsztatach dekoracji wiosenno-świątecznych - a wszystko to przy pysznej kawie i wspaniałym poczęstunku!

Rozstrzygnięcie konkursu na myśl przewodnią szkoły!

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs na hasło najlepiej reklamujące naszą szkołę.  Mimo krótkiego czasu na nadsyłanie prac odzew pozytywnie nas zaskoczył!

Walentynkowa poczta w PRYMUSIE

Każdego roku celebrujemy Walentynki.  Tak, tak, wiemy, TO NIE JEST POLSKIE ŚWIĘTO, właściwie to nawet nie jest święto, tylko tradycja.  A każdą tradycją, promującą pozytywne uczcia, sympatię, serdeczność - warto pielęgnować!

PAMIĘĆ – KONCENTRACJA – SZYBKIE CZYTANIE - cykl treningowy w PRYMUSIE!

Od lat niezmiennie powtarzamy - PRYMUS nie uczy do testów - PRYMUS edukuje do życia.  Wiemy jak w sposób nowatorski i skuteczny osiągnąć ten cel!

Euroweek 2018

Jak co roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych odwiedziliśmy Międzygórze aby wziąc udział w warsztatach językowych "Euroweek - szkoła liderów".  I - również jak co roku - było REWELACYJNIE!

Link do przyszłości - pierwsze spotkanie z serii programowania komputerowego.

W poniedzialek, 11 grudnia, byliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH", którego efektem będzie - uwaga:  GRA KOMPUTEROWA!!!

Podium w Pierwszym turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Zgorzelca!

Pierwszy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Zgorzelca już za nami. W kategorii „open” zwyciężył zgorzelczanin - Bartłomiej Wilk. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział 45 szachistów i szachistek w tym silna grupa z PRYMUSA pod opieką pana Józefa Okrzyńskiego - naszego instruktora.

Mikołajkowe niespodzianki w PRYMUSIE!

Każdego roku szóstego grudnia naszą szkołę odwiedza Mikołaj!  W tym roku rownież do nas zawitał i przygotował całą masę przyjemności!