Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

Dzień Europejski w PRYMUSIE

We wtorek, 15 maja, kolejny raz obchodziliśmy DZIEŃ EUROPEJSKI.  Tradycyjnie już każda klasa przygotowywała prezentacje na temat wybranego kraju należącego do Unii Europejskiej.  Każdego roku dbamy o to, aby kraje nie powtarzały się i żeby nasi uczniowie zdobyli w ten atrakcyjny sposób wiele nowych informacji.  Tegoroczne prezentacje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!

Spotkanie warsztatowe z alfabetem Braille'a i Esperanto

We wtorek, 8 maja, dwiedziła nas pani Halina Kuropatnicka-Salamon.  Pisarka, poetka, pasjonatka - wieloma określeniami można opisać tę przemiłą osobę, jednak warto wspomnieć, że jest ona osobą niewidomą i na swoim przykładzie pokazuje dzieciom, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

Tym razem pani Halina zaprezentowała dzieciom podstawy z alfabetu Braiile'a oraz języka Esperanto.  Było niezwykle!

Majsterkowanie w Castoramie

Najskuteczniej uczymy się poprzez DZIAŁANIE.  Idąc tym tropem organizujemy naszym Prymusom atrakcyjne zajęcia "poza salą lekcyjną"- również poprawiające zdolności manualne - kiedy tylko jest to możliwe.  Zależy nam bardzo na tym, aby pokazać dzieciom, że człowiek uczy się doświadczając swojego otoczenia, używając wszystkich zmysłów, nie tylko w klasie na zajęciach, ale także - a nawet przede wszystkim - DZIAŁAJĄC.

Dzień Ziemi w Prymusie

"22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętowały Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej, nudnej akademii organizowanej przez miejskie władze czy dyrekcje szkoły, gdzie padają jedynie banały o potrzebie dokręcania kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik. Dlatego warto przypomnieć początki tego święta, które bynajmniej nie były tak grzeczne. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych."

„Prymusowe ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny!

Uczniowie klas czwartej i piątej 21. marca, czyli pierwszego dnia wiosny, wzięli udział w szkolnych ortograficznych zmaganiach. Dyktando, które pisali, było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek.

Szkolny konkurs recytatorski

W ubiegłym tygodniu w Prymusie odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego klas 4-8.

I po święcie...

W sobotę, 10 marca, w ramach obchodów Dnia Kobiet, do PRYMUSA zawitały przemiłe mamy oraz inni przesympatyczni goście na "Wiosenną Strefę Kobiet".  W miłej, wesołej atmosferze spędziliśmy wspólnie kilka godzin na ploteczkach, wykładach, masażach, maseczkach, pilingach, kreatywnych warsztatach dekoracji wiosenno-świątecznych - a wszystko to przy pysznej kawie i wspaniałym poczęstunku!

Rozstrzygnięcie konkursu na myśl przewodnią szkoły!

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs na hasło najlepiej reklamujące naszą szkołę.  Mimo krótkiego czasu na nadsyłanie prac odzew pozytywnie nas zaskoczył!

Walentynkowa poczta w PRYMUSIE

Każdego roku celebrujemy Walentynki.  Tak, tak, wiemy, TO NIE JEST POLSKIE ŚWIĘTO, właściwie to nawet nie jest święto, tylko tradycja.  A każdą tradycją, promującą pozytywne uczcia, sympatię, serdeczność - warto pielęgnować!

PAMIĘĆ – KONCENTRACJA – SZYBKIE CZYTANIE - cykl treningowy w PRYMUSIE!

Od lat niezmiennie powtarzamy - PRYMUS nie uczy do testów - PRYMUS edukuje do życia.  Wiemy jak w sposób nowatorski i skuteczny osiągnąć ten cel!