• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 264183
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 191 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa PRYMUS w Zgorzelcu

ul.Wolności 8

59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

szkola.prymus@o2.pl

Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

    

Mamy NEWSA od PRYMUSA: #superKoderzy wystartowali z przytupem :)

Mamy NEWSA od PRYMUSA: 

 

#superKoderzy wystartowali z przytupem :)

 

Po pierwszych zajęciach już widzimy, że robotyka i programowanie to STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

 

Już od połowy wakacji intensywnie się szkolimy, zamawiamy sprzęty, instalujemy oprogramowanie i niecierpliwie przestępujemy z nóżki na nóżkę - wszystko po to, aby wrzesień powitać w pełnej programistycznej gotowości!

Udało się!!!  20 września (w czwartek) grupa interwencyjna „robotycy-magicy” (czyli klasa czwarta wraz z Dominikiem z klasy piątej) zbudowała od podstaw dwa roboty mBot - woooow!

Klasa czwarta - pierwsza klasa!

Nasze "czwartaki" dostają na dzień dobry taaaaaki bonus : poszerzony program nauczania języków obcych i podstawy programowania !

Warsztaty z robotyki i programowania w L.O. im.Braci Śniadeckich

Chętnie współpracujemy z różnymi placówkami i podmiotami, a juz najchętniej jak tylko ktoś rzuci hasło: "Roboty" albo 'programowanie' albo 'kodowanie' ...

Tym razem nie było inaczej :)

 

 

II Rajd Pieszy Czytelników i Bibliotekarzy "Z biegiem Nysy"

„Biblioteka. Oczywiście!”
To hasło XV Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ogólnopolska akcja ma na celu promocję bibliotek w środowisku lokalnym oraz popularyzację czytelnictwa. 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

I już po wszystkim... Rok szkolny 2017/2018 uważamy za zakończony!  Niektórzy odetchnęli z ulgą ;), inni z radością wybiegli oddać się słodkiemu lenistwu, jeszcze inni uronili łzy wzruszenia... byli i tacy, którzy przekonywali nas, że będą tęskinić!

Zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich

Tradycyjnie już, klasy trzecie kończą swój pierwszy etap edukacyjny osobną uroczystością.  W tym roku odbyła się ona w środowe popołudnie 20 czerwca.  Przybyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele uczący dzieci i oczywiście - rzecioklasiści!

Wycieczka do Krainy Wygasłych Wulkanów

Dlaczego warto wybrać się z nami na wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów?  Ponieważ jeszcze kilkanaście milionów lat temu było to miejsce niedostępne, tajemnicze i nękane przez nieustające trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. Po „wybuchowej” przeszłość pozostało do dziś mnóstwo pamiątek -  pod ziemią i na jej powierzchni. I właśnie do ich odkrywania zaprosiliśmyy wszystkich tropicieli przygód i poszukiwaczy skarbów z SP PRYMUS.

 

 

Art of... English!

Im bliżej do końca roku szkolnego tym bardziej widać po wszystkich zmęczenie.  Prymusiki pracowały w tym roku jak małe pszczółki i jako, że zrealizowały program z języka angielskiego z duuuużą nawiązką, pod koniec roku mogły złapać wreszcie troche oddechu - ale nie popadły w słodkie nieróbstwo - co to to nie;)

Dzień Matki w PRYMUSIE

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
Tak,mamy potrafią kochać bezgranicznie...

Wycieczka edukacyjna "Zgorzelec - moje (czyste) miasto"

Projekt ekologiczny, który realizujemy w PRYMUSIE w bieżącym roku szkolnym, miał swój finał 5 czerwca, kiedy to Prymusiki odwiedziły oczyszczalnię ścieków w Jędrzychowicach oraz stację uzdatniania wody przy ul.Orzeszkowej w Zgorzelcu.