Z książką za pan brat - projekt autorski

W roku szkolnym 2017/2018 pani Asia Potocka prowadziła z uczniami klas 1-3 projekt autorski "Z książką za pan brat".  Poniżej sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń związanych z projektem.

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU AUTORSKIEGO „Z książką za pan brat”.

Rok szkolny 2017/2018

Założeniem projektu było kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci oraz kształtowanie postaw dziecka.

W roku szkolnym 2017/2018 odbywały się spotkania autorskie w naszej placówce oraz w Miejskim Domu Kultury. Były to: dwa spotkania w auli szkolnej z Panią Haliną Kuropatnicką Salamon-niewidomą autorką książek dla dzieci oraz jedno spotkanie w Miejskim Domu Kultury z Panią Izabelą Klebańską, także autorką książek dla dzieci. Tematem tego spotkania były tańce dawnych czasów.

Często odwiedzaliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas lekcji bibliotecznych dzieci miały możliwość poznania wielu ciekawych książek zróżnicowanych tematycznie , uczestniczyły w pracach plastyczno-technicznych, poznały np. wiele nowych przysłów polskich. Klasa II a wraz z wychowawczynią miała możliwość wzięcia udziału w Rajdzie Pieszych, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. W bibliotece odbyło się także” Pasowanie na czytelnika” uczniów klas I.

Nawiązaliśmy także współpracę z POPkulturalną Multimedialną Biblioteką w Zgorzelcu. Klasy I-III miały okazję dwa razy uczestniczyć w bardzo interesujących spotkaniach w bibliotece. Tematy spotkań to :”Podstawy programowania w języku scratch” oraz „Wszystko o dźwiękach”.

Od października 2017r. braliśmy udział w projekcie filmowym „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Cyklicznie uczęszczaliśmy do Miejskiego Domu Kultury na bardzo ciekawe seanse, które były dostosowane do wieku uczestników oraz podstawy programowej klas I-III.

Oprócz spotkań z autorami książek, odwiedzin w bibliotekach i seansów filmowych odbywały się głośne 10 minutowe głośne czytania w klasach przez uczniów oraz czytania książek przez nauczycieli np. lektur szkolnych. W świetlicy szkolnej odbyło się także czytanie książki pt."Akademia Pana Kleksa" przez gościa, którym to aktorka monodramatyczna Pani Irena Tkaczyk.

Opracowała Joanna Potocka.