Spotkanie warsztatowe z alfabetem Braille'a i Esperanto

We wtorek, 8 maja, dwiedziła nas pani Halina Kuropatnicka-Salamon.  Pisarka, poetka, pasjonatka - wieloma określeniami można opisać tę przemiłą osobę, jednak warto wspomnieć, że jest ona osobą niewidomą i na swoim przykładzie pokazuje dzieciom, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

Tym razem pani Halina zaprezentowała dzieciom podstawy z alfabetu Braiile'a oraz języka Esperanto.  Było niezwykle!

"(...) Halina Kuropatnicka-Salamon jest długoletnią mieszkanką Wrocławia. Wcześnie, bo w dzieciństwie, zaczęła marzyć o zawodzie nauczycielki, który od młodości wykonywała jako pedagog ze specjalizacją polonistyczną.

Pisarka jest członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Pisze wiersze i małe formy prozatorskie. W swojej twórczości nawiązuje często do realiów codziennego życia. Kieruje utwory do odbiorców dorosłych, do młodzieży i dzieci. Opublikowała szereg tomików poetyckich, m.in. "W lustrze", "W domach moich przyjaciółek", "Drugie śniadanie z Amorem", "Kasztanki", "Co nowego w starych bajkach", a też zbiory opowiadań, np. "W drodze", "Dziewięć spotkań" czy "W świetle zielonej gwiazdki".

Jedną z pasji autorki jest Esperanto. W tym języku tworzy, dokonuje przekładów, opracowuje materiały dydaktyczne i publicystyczne. Rezultatem tych zainteresowań są takie pozycje jak "Renkontoj" (Spotkania), "Gutoj" (Krople) bądź "Verdaj aventuroj" (Zielone przygody).

Aktualnie Halina Kuropatnicka-Salamon pracuje nad cyklami tematycznymi, z których jeden nosi tytuł "Kobiety wśród ogrodów".(...)"