Podium dla PRYMUSA we wszystkich kategoriach w XVI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

W środę, 9 maja, nasza malutka - wiekiem i ilością -  a jednak wielka duchem reprezentacja wyruszyła na swój pierwszy w życiu konkurs powiatowy z języka angielskiego do SP3 w Zgorzelcu.  I warto było!!!  Każdy wrócił z dyplomem i nagrodą za zdobycie 2 i 3 miejsc w swoich kategoriach!!!

Do konkursu można było zgłosić po jednej osobie na poziom z całej szkoły.  U nas jest z tym trochę kłopot bo większość PRYMUSÓW prezentuje podobny bardzo wysoki poziom.  Jednak decyzja zapadła i do konkusu stanęli: Tosia z klas trzecich, Franek z klasy czwartej i Hubert z klasy piątej.  I to była DOBRA DECYZJA ;)

Hubert i Franek ukończyli konkurs z drugą lokatą w powiecie.  Tosia początkowo również zajęła drugie miejsce ex aequo z reprezentantem SP3, jednak po dogrywce ostatecznie wywalczyła 3 miejsce.  Do zwycięstwa zabrakło jej tylko 2 (!) punktów!

Jak na debiut w tego rodzaju konkursie o randze powiatowej  - czapki z głów !

Należy dodać, że począwszy od klasy czwartej, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkursach powiatowych mogą ubiegać się o stypendium naukowe Burmistrza Miasta Zgorzelec!

BRAWO!!!