Akademia Młodych Odkrywców

W roku szkolnym 2018/2019 Prymusy objęte zostaną projektem edukacyjnym z zakresu przedmiotów ścisłych prowadzonym we współpracy z Politechniką Wrocławską.

W ramach projektu,  Pani dr inż.Anna Hajdusianek z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej przeprowadzi  z naszymi uczniami cykl zajęć warsztatowo-laboratoryjnych związanych ze zjawiskami fizycznymi.  Pierwsze spotkanie - inauguracyjne - już za nami!  Pani Ania chyba polubiła naszą szkolną społeczność, ponieważ zaprosiła nas na czerwiec do siebie na warszaty w prawdziwym laboratorium!

Spotkanie pierwsze - warsztaty "Optyka".

Spotkanie odbyło się z podziałam na dwie tury - osobno klasy I-III i IV-V.

Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy także klasę VII z Łużyckiej Szkoły Podstawowej ponieważ planujemy długofalową współpracę właśnie z tą szkołą - wychodzimy z założenia, że EDUKACJA TO RELACJA i nastawiamy się na WSPÓŁPRACĘ raczej niż rywalizację :)

Uczniowie byli zafascynowani spotkaniem - Pani Ania to prawdziwa pasjonatka swojego zawodu - ogromna wiedza, zaangażowanie oraz świetne podejście do dzieci pomimo tego, że na co dzień pracuje tylko ze studentami!