Majsterkowanie w Castoramie

Najskuteczniej uczymy się poprzez DZIAŁANIE.  Idąc tym tropem organizujemy naszym Prymusom atrakcyjne zajęcia "poza salą lekcyjną"- również poprawiające zdolności manualne - kiedy tylko jest to możliwe.  Zależy nam bardzo na tym, aby pokazać dzieciom, że człowiek uczy się doświadczając swojego otoczenia, używając wszystkich zmysłów, nie tylko w klasie na zajęciach, ale także - a nawet przede wszystkim - DZIAŁAJĄC.

Majsterkowanie, to jest to co dzieci bardzo lubią, dlatego postanowiliśmy z Prymusami z klas I- III dnia 06.04.2018r. wziąć udział w „Majsterkowie”, warsztatach organizowanych dla uczniów w wieku od 6 do 12 lat w Castoramie. Warsztaty prowadzone są w 4 blokach: środowisko, energia, drewno oraz dekoracje. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. My wybraliśmy majsterkowanie w drewnie. Prymusy samodzielnie wykonały stojaki na kubki oraz skrzyneczkę na narzędzia dla taty lub przyprawy dla mamy. Ile zabawy i radości było przy wbijaniu gwoździ, szlifowaniu, czy pracy z wkrętarką. Nikt nie miał wątpliwości , było SUPER!!  Było głośno,pracowicie i wesoło.  Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy warsztatów otzrymali dyplomy majsterkowiczów - teraz tylko patrzeć jak mali pomocnicy taty (lub mamy;) ruszą na odsiecz przy domowych pracach remontowych!  Prymusy - podziw i szacunek - czego się nie tkniecie - robicie to na maksa!