Majsterkowanie w Castoramie

Najskuteczniej uczymy się poprzez DZIAŁANIE.  Idąc tym tropem organizujemy naszym Prymusom atrakcyjne zajęcia "poza salą lekcyjną"- również poprawiające zdolności manualne - kiedy tylko jest to możliwe.  Zależy nam bardzo na tym, aby pokazać dzieciom, że człowiek uczy się doświadczając swojego otoczenia, używając wszystkich zmysłów, nie tylko w klasie na zajęciach, ale także - a nawet przede wszystkim - DZIAŁAJĄC.

Majsterkowanie,to coś,co dzieci lubią najbardziej.  Prymusom z klas 1-3 udało się pomajsterkować podczas warsztatów w Castoramie.  Skrzynka na narzędzia dla taty,a może na przyprawy dla mamy?  Nie- no to może stojak na kubeczki??  Było głośno,pracowicie i wesoło.  Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy warsztatów otzrymali dyplomy majsterkowiczów - teraz tylko patrzeć jak mali pomocnicy taty (lub mamy;) ruszą na odsiecz przy domowych pracach remontowych!  Prymusy - podziw i szacunek - czego się nie tkniecie - robicie to na maksa!