Kiermasz świątecznych wypieków na rzecz akcji "Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę"

Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach. Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

I już po kiermaszu :)  Dlugo sie przygotowywaliśmy, piekliśmy, stroiliśmy, organizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, prowadziliśmy akcję informacyjną - wszystkie nasze działania prowadziły do punktu kulminacyjnego, którym był zorganizowany przez nas kiermasz świątecznych łakoci będący imprezą towarzyszącą przy naszym szkolnym przedstawieniu jasełkowym.

Do całej akcji zaangażowaliśmy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły.  Wspólnymi siłami i wspaniałą pracą zespołową osiągnęliśmy nie lada sukces: prawie wszystkie nasze wypieki rozeszły sie jak ciepłe bułeczki, a skrzyka na datki dla dzieci z Syrii zapełniła się w oka mgnieniu :)

Trzeba zaznaczyć, że włożyliśmy w całość przedsięwzięcia dużo wysiłku- panie nauczycielki upiekły całe góry pierniczków, które następnie dzieci własnoręcznie stroiły we wszystkie kolory tęczy.  Wielu rodziców oraz  pracowników szkoły dodatkowo upiekło ciasta, babeczki, pierniczki - czego dusza zapragnie!

Uczniowie samodzielnie wykonywali dekoracje i plakaty informacyjne!

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję - wkrótce po oficjalnym przeliczeniu poinformujemy ile środków udało nam sie zgromadzić.

Macie wielkie serca - dziękujemy!

Zapraszamy do naszej galerii